Universiti Teknologi Malaysia Institutional Repository

Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen

Mohamad, Mohd. Nor (1993) Penyelesaian gelombang bergerak bagi persamaan burgers tak homogen. Matematika, 9 (1). pp. 1-8. ISSN 0127-8274

[img]
Preview
PDF - Published Version
765Kb

Official URL: http://www.fs.utm.my/matematika/content/view/192/3...

Abstract

Penyelesaian tepat bagi persamaan Burgers tak homogen diperoleh dengan cara menurunkan persamaan tersebut kepada bentuk bilinear melalui penjelmaan pembolehubah tak bersandar. Penyelesaian yang diperoleh adalah penyelesaian gelombang bergerak dan penyelesaian yang menggambarkan penyatuan dua penyelesaian gelombang bergerak

Item Type:Article
Uncontrolled Keywords:Persamaan Burgers tak homogen, bentuk bilinear, gelombang bergerak
Subjects:Q Science > QA Mathematics
Divisions:Science
ID Code:10090
Deposited By: Ms Zalinda Shuratman
Deposited On:12 Aug 2010 02:26
Last Modified:12 Aug 2010 02:26

Repository Staff Only: item control page