Universiti Teknologi Malaysia Institutional Repository

Penyelesaian bentuk Wronskian bagi persamaan KdV dan Benjamin-Ono dengan menggunakan persamaan BKT

Isa, Mukheta (1990) Penyelesaian bentuk Wronskian bagi persamaan KdV dan Benjamin-Ono dengan menggunakan persamaan BKT. Matematika, 6 (2). pp. 85-93. ISSN 0127-8274

[img]
Preview
PDF - Published Version
515Kb

Official URL: http://www.fs.utm.my/matematika/content/view/204/3...

Abstract

Penyelesaian N-soliton bagi persamaan bendalir kedalaman terhingga (BKT) diolah dibawah had tertentu untuk mendapatkan penyelesaian bentuk Wronskian bagi persamaan KdV dan Benjamin-Ono

Item Type:Article
Uncontrolled Keywords:persamaan KdV, Benjamin-Ono, Wronskian
Subjects:Q Science > QA Mathematics
Divisions:Science
ID Code:10097
Deposited By: Ms Zalinda Shuratman
Deposited On:12 Aug 2010 02:14
Last Modified:12 Aug 2010 02:14

Repository Staff Only: item control page