Universiti Teknologi Malaysia Institutional Repository

Penyelesaian berkala persamaan pembeza York

Yaacob, Yusof (1991) Penyelesaian berkala persamaan pembeza York. Matematika, 7 (1). pp. 1-9. ISSN 0127-8274

[img]
Preview
PDF
746Kb

Official URL: http://www.fs.utm.my/matematika/content/view/203/3...

Abstract

Kertas ini memperihalkan perluasan persamaan pembeza York. Dalam bentuk asalnya persamaan pembeza York berbentuK lengah pemalar manakala dalam kertas ini lengah itu berqantung juga kepada keadaan sistem itu. Jika lengah itu besar maka vujud penyelesaian berkala

Item Type:Article
Uncontrolled Keywords:Pembeza York, penyelesaian berkala
Subjects:Q Science > QA Mathematics
Divisions:Science
ID Code:10088
Deposited By: Ms Zalinda Shuratman
Deposited On:12 Aug 2010 02:07
Last Modified:12 Aug 2010 02:07

Repository Staff Only: item control page